Site icon Değerli Taşlar

Varisit Taşı Ve Faydaları

Varisit Taşı Ve Faydaları

Varisit Taşı Ve Faydaları

Varisit Taşı yüzeye yakın alüminyum bakımından zengin yerlerde bulunur. Cesaret taşı da denir. Turkuaz (Firuze) taşıyla karıştırılmaktadır. Ama Varisit opak ve damarlı bir yapıya sahiptir. Çok nadir hidratlanmış aliminyum fosfat mineralidir. Sertlik derecesi düşüktür bu yüzden kolay şekil alabilir ve kolay kırılabilir. Kütleler halinde kristalleşebilir.

Yeşil, turkuaz ve mavi renklerde bulunmaktadır. Nadir olarak da kiremit renginde Varisit Taşına rastlanılmıştır. Alüminyumdan daha az demir içeriyorsa renkler menekşe tonlarında olur. Kişinin iç dünyasıyla savaşmasını sağlar. Olayları basitleştirmeyi ve sonucunun akışa bırakılmasına yardımcı olur. Uyum ve huzur titreşimi çok güçlüdür. Kalp çakrasına uyumludur. Bu özelliğiyle kalp bölgesine yapılan meditasyonla iyileşmenin en iyi randımanını sağlamak mümkündür. İkizler, boğa ve akrep burçlarına uyumludur. Bileklik, tespih olarak kullanılabileceği gibi en çok tavsiye edilen takı şekli kolyedir. Kalp çakrasına uyumlu olması o bölgeye yakın yerde kullanılması potansiyelini daha da artıracaktır. Taşın teninize değmesini sağlayın.

İlk olarak 1837’de Almanya’ da Vogtland’da keşfedilmiştir. Avusturya, ABD, Polonya, Brezilya, Bolivya, İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nde çıkarılır.

Varisit Taşının Faydaları Nelerdir?

Gerçek Varisit Taşını Nasıl Anlarız?

Varisit Taşının sahtelerinden ayırt etmenin en önemli unsuru oda sıcaklığında soğuk bir yapıya sahip olmasıdır. Taşı çok yüksek ısı da olmayacak şekilde ısıtarak da orijinal olup olmadığını anlamak mümkündür. Çünkü imitasyon taşların yüzeyi boyandığı için ısı karşısında hemen dış yüzeyi yanarak kabuk şeklinde soyulup dökülecektir.

Varisit Taşının Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Varisit Taşı yumuşak bir yapıya sahip olduğu için akan su altında yıkamak uygun değildir. Yumuşak bir bez ve sabunlu su ile yıkamak daha uygundur. Kalan sabun kalıntısını da durulayarak temizleyebilirsiniz. Tuz lambası çevresine koyarak ya da tütsü yardımıyla da kötü enerjiden arındırabiliriz. Güneş ışığında saatlerce bekletilmemeli yoksa kalıcı renk değişimi oluşabilir. Çizilmesini önlemek için de bir bez içinde ya da kutu da saklanmalı.

Turkuaz Taşı ve Firuze Taşı Aynı mı?

Sevdiklerinizle Paylaşın
Exit mobile version