Larimar Taşı Ve Faydaları

Larimar Taşı bazaltlardaki boşluklarda bulunan silikat grubuna ait bir taştır. Genellikle beyaz, açık gri ve renksiz olur. Su ve ateş elementlerinin enerjilerini taşırlar. Su enerjisine sahip olması denizin verdiği huzuru yansıtır. Bu iki elementin dengelenmesi ise kişiye güç verir. Taç, kalp üçüncü göz ve boğaz çakraları çalıştırır. Bu sayede iletişimi güçlendirmeye yardımcıdır. Rahatlatıcı özelliğiyle vücudu ve ruhu rahatlatmaktadır. Endişe taşı olarak da bilinir. Endişe taşları işaret parmağı ve baş parmağı arasında hafifçe ovulduğunda yatıştırır. Fobi, panik atak, korku, stres ve aşırı öfkeyi azaltır. Sevgiyi ve barışı temsil eder. Okyanusun eşsiz mavi tonlarını üzerinde taşıyan Larimar Taşına “Yunus Taşı” da denir.

Larimar Taşı Nereden Çıkartılır?

Larimar Taşı ilk olarak Dominik Cumhuriyeti’nde keşfedilmiştir. Dominik de yaşayan halk için bu taşın madenciliği geçim kaynağıdır. Fiziksel emek ve güç sarf edilerek el ile çıkarıldığı için işçiliği oldukça zordur. Makine ve patlayıcılar taşlara zarar vererek tahrip eder. Çıkarılan taşlar kurulan her bir kooperatiflerce sorumludur. En kalitelisi mavi larimardır. Yerin 15 ila 30 metre altında bulunmaktadır. Ama doğa olayları şiddetli yağmur ve kasırgalar madeni kapattığı zamanlarda olmaktadır. Antik çağda çokça değer gören bir taştı.

İsveç, Alaska, Kanada ve İskoçya’da da Larimar Taşı madenleri bulunmaktadır. Mavi pectolite olan Larimar ise sadece Karayip’lerde ki Dominik’te mevcuttur. Turkuaz renkli olanı tansiyon ve stresi azaltır.

Larimar Taşının Faydaları

 • Öfke ve korku gibi duyguları bastırır. Eğlence ve neşe verir.
 • Boğaz çakrası ile özgüveni artırarak doğru iletişim kurmayı sağlar.
 • Boğaz, boyun, baş ve göğüs enerji tıkanıklarını giderir.
 • Acıyı hafifletir.
 • Kalp ve arter tıkanıklıklarını açar.
 • Enfeksiyonu, iltihabı atarak ateşi düşürür.
 • Egzama, kurdeşen, sedef ve yanık gibi cilt hastalıklarını iyileştirici özelliği vardır.
 • Hormonların dengelenmesine yardımcıdır.
 • Yüksek tansiyon ve baş ağrılarını hafifletir.
 • Tiroid hormonlarının salgılanmasını dengeler.
 • Güven duygusunu artırır.
 • Negatif enerjiyi yok edip yerini pozitif enerjiye bırakır.
 • Ufku açarak yenilikçi zihniyeti etkin hale getirir.

Doğal taşların unutulmamalı ki tedavi edici özelliği inandığımız zaman sonuç verecektir. Bir taşın bana ne faydası olacak diye düşünürseniz olumlu sonuç almanız zordur. Bu değerli taşların her birinin kendine özgü titreşimleri vardır ve bu sayede onların enerjisinden yararlanabiliriz. Ama asla doktorların tedavisinin dışına çıkılmamalıdır. Tedavinin yanında yardımcı şifa olarak kullanmak en uygunudur.

Larimar Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Larimar Taşı size gelene kadar birçok kişiden elden geçtiği için aldığınız zaman önce temizlemenizi öneririz. Kullandığınız süre boyunca da belirli aralıklarla temizlenmesi taşın enerjisini yineleyecektir. Diğer doğal taşlar gibi ılık suyun altında 5 dakika boyu yıkayarak temizleyebilirsiniz. Asla kimyasal temizleyiciler kullanmayın çünkü bu taşınızın kalitesini ve enerjisini yok eder. Yine gün içinde 1 saat güneş ışığında bekleterek kötü enerjiden arındırmak mümkündür.

Liderliği ile bilinen aslan burcunun şanslı taşıdır. Kolye, küpe, tespih, yüzük ve kolye olarak takılarda kullanılır. Bir benzer taş olan Krizopraz taşı ile alakalı yazdığım yazıma da göz atmak ister misiniz?

Sevdiklerinizle Paylaşın

“Larimar Taşı Ve Faydaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Sıkça Sorulan Sorular

Öfke ve Korku benzeri kötü duyguları bastırmakta başarılı bir taştır...

Larimar taşı aşkın, cesaretin ve ihtirasın simgesi İkizler Burcunun taşıdır.

Larimar'ın manası, Atlantikten son kalan hazine olarak bilinmektedir.

Larimar taşı sağ karın ve boğaz çakrası olarak bilinmektedir.