Kedi Gözü Taşı Faydaları

Kedi Gözü Taşı nehir kenarlarında ve çakıllarda alüvyon bir tortu olarak bulunan berilyum mineraldir. Taşın içinde bulunan dikey lifler ışıldayarak kedi gözü görünümü yansıtır. Bu yüzden bu ismi almıştır. Kabaşon halinde kesildiği zaman bu özelliğini yansıtır diğer türlü o yansımayı yakalamak mümkün değildir. En kıymetlisi de altın sarısıdır. Eski Mısır’da oluşurken gökkuşağı içinden geçtiği ve bütün renkleri içine hapsettiğine inanılırdı. Sarı, yeşil, mavi, pembe ve menekşe renklerde bulunur. Yine eski çağlar da güçlü tılsım ve koruma taşı olarak kabul görürdü. Orta Asya da ise nazardan koruduğuna inanıldığı için hemen hemen herkes kullanırdı. Vedik astrolojisinde Lahsuniye olarak bilinmektedir. Doğum haritasında ki kötü durumları giderir. Denizlerde ki felaketlerden koruduğuna inanılmaktaydı.

Kedi Gözü Taşı Anlamı

Kedi Gözü Taşı dağınık enerjiyi düzeltir toplar ve doğru şekilde kullanmak için topraklama yapar. Topraklama özelliğiyle de kişide negatif enerjiyi emerek pozitiflik verir. İlahi amacı ve yaratılmanın amacını anlamanıza yardımcı olur. Sağlık ve bereket taşıdır. Maddi yönden bittiğim dediğiniz anda enerjinizi toplar ve doğru adımlara yöneltir.

Kedi Gözü Taşı ilk olarak 1789 yılında jeolog Abraham Gottlob tarafından Werner’de keşfedilmiştir. Brezilya, Hindistan, Zimbabve, Burma, Rusya, Pakistan Sri Lanka ve Çin’de çıkarılmaktadır. Nadir ve değerli taşlar arasında yer almaktadır. Connaught Dükü tarafından nişan hediyesi olarak verildikten sonra dünya da popüler taşlar arsında yerini almıştır.

Astrolojik olarak inceleyecek olursak her taşın uyumlu olduğu gezegen ve burçlar vardır. Size astroloji de uygun olan taşı seçerseniz olumlu etkilerini çok daha çabuk hissedeceksinizdir. Kedi Gözü Taşı Balık ve akrep burcuna uyumludur. Terazi burcu kadınları kullandığında kadınsı, seksi ve huzurlu olacaklardır. Terazi erkekleri ve balık erkekleri de tercihini tespih olarak seçtiklerinde daha huzurlu bir yaşam süreceklerdir. Kalp, taç ve güneş sinirağı çakralarını açarak arasında uyum sağlamaktadır.

Kedi Gözü Taşının Faydaları

 • Negatif enerjiyi emerek yok eder.
 • Nazara karşı kalkandır.
 • Güven, şans, bolluk ve iyi şans getirir.
 • Gece görme bozukluğu ve diğer göz hastalıklarını azaltır.
 • Baş ağrılarını dindirir.
 • Sinir ve sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlar.
 • Alkolün vücutta oluşturduğu hasarları tedavi eder.
 • İştahsızlık ve halsizliği giderir.
 • Sezgi ve özgüveni kuvvetlendirir, ön yargıdan uzaklaştırır.
 • Stresi azaltma özelliğine sahiptir. Bu yüzden stresli iş ortamında çalışanların bileklik olarak kullanmalarını öneririz.
 • Konsantrasyonu sağlar ve işlerinizde odaklanarak başarıyı yükseltir. Hatta kaybedilen servetin geri kazanıldığına inanılır.

Kedi Gözü Taşının Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Kedi Gözü Taşı oldukça sert bir yapıya sahiptir. Akan su altında yıkayarak ya da bir su dolu kapta yarım saat bekleterek temizleyebilirsiniz. Tütsüleme yöntemi kullanarak da temizlemek mümkün bunun için adaçayı seçebilirsiniz. Adaçayı inanılmaz bir enerjiye sahiptir ve çevresine hissettirir. Taşınızı güneş ışığında bekleterek de arındırabilirsiniz ama fazla olmamak kaydıyla. Çünkü taşın fiziksel ve enerjisel gücünü etkileyebilir. Hiçbir zaman özel taşlarınızda kimyasal temizleme ürünleri kullanmayın ki taşınızın ömrü ve enerjisi yok olmasın.

Çeroit Taşı Faydaları Hakkında

Sevdiklerinizle Paylaşın

“Kedi Gözü Taşı Faydaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Sıkça Sorulan Sorular

Negatif enerjiyi absorbe eder ve nazara karşı da gayet etkili bir taştır.

Kedi Gözü Taşının gerçek olduğuna dair bir çok hikaye ve resmi yazı bulunmaktadır. MTA'nın sitesinden de gerekli araştırmayı yapabilirsiniz.

Gerçek Kedi Gözü Taşı renginden ve ipeksi yüzerinden anlaşılır.

Kedi Gözü Taşı Burcu, İkizler Burcudur. İkizler burcunun en çok dikkat çeken taşları arasındadır.