Akuamarin Taşı Faydalarına Göz Atalım

Akuamarin Taşı Faydaları insanlar için saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Akuamarin taşı ismini renginden almaktadır. Akua kelimesinin İngilizce karşılığı su, demektir. Su rengi bir yapıya sahip olduğu için ismini de buradan almaktadır. Meditasyon etkisi yarattığı bilinen özellikleri arasındadır. Milattan önceki kabilelerde meditasyon için kullanılan taşların en başında yer almaktaydı. Maya dilinde Marin kelimesi Meditasyon manasına gelmektedir. Genel isminin anlamı ise, Suyun dinginliği ile gelen medite duygulardır. İnsanlarda büyük oranda dinginliğe ve mutluluğa sebep olmaktadır.

Akuamarin Taşı Neye İyi Gelir?

Akuamarin Taşı böbrek hastalıkları başta olmak üzere, bir çok organ yetmezliği konusunda vücuttaki yenilemeyi hızlandırıcı etkidedir. Metabolizma çalışması konusunda kan dolaşımını hızlandıran bu taş, gücünü Su’dan almaktadır. İngilizce ismi Aquamarine olarak telaffuz edilmektedir. Türkçe anlamı ise, denizden gelen, Deniz’in gücü manasına gelmektedir.

Akuamarin taşının genel özellikleri ve insanlara kattığı değerleri sizler için araştırdım. Bu araştırdıklarımı ise güzelce özetleyip, içerinden sizler için en yararlılarını ayıkladım. Gelin bunlara birlikte göz atalım. Akuamarin Taşının Faydaları nelermiş?

  • Vücudumuzda çıkan beze veya yağ bezi gibi cilt rahatsızlıklarını eritip, küçültücü etkisi vardır.
  • Mavi veya Turkuaza yakın renginden dolayı ferahlık ve kudret vermektedir.
  • Verdiği cesaret sayesinde, konuşma ve kekeleme probleminin tedavisinde tavsiye edilmektedir.
  • Hamilelik döneminde kullanılması ile bebeğe enerji verdiği bilinir.
  • Akıl, Mantık ve Beceri konusunda destekleyici duyguların dışa vurulmasını sağlar.
  • Sindirim sistemindeki gündelik işlerin yapılmasında vücuda büyük oranda destek sağlar.
  • Çiftlerin ikisi de bu taştan bir takı kullanıyorsa. Cinsel açıdan zevkin doruklarına ulaşmasını sağlar.
  • Kadın ve Erkekteki orgazm süresini 2-3 katı kadar uzattığı yunan mitolojisinden bilinmektedir.

Akuamarin denizin gücünü bünyesinde bulundurduğu için içerisinde tuz değeri yüksektir. Bu sebeple solunum hastaları için gerçekten şifa verici bir taştır. Astım, Bronşit ve Kronik Burun tıkanıklığı çeken insanlar için gerçekten güzel bir yardımcıdır. Bir mitolojik bilgiye göre de. Rengi ve geldiği Deniz’den dolayı; Denizler Tanrısı Neptün’ün göz yaşları sonucu bu taş oluşumu gerçekleşmiştir. Deniz ile bağdaştırılan Akuamarin Taşı, bolluk ve bereketi de temsil etmektedir.

Dünya’da sadece 2 bölgeden çıkartılan bu Akuamarin gerçekten değerli bir taştır. Büyük kütleler halinde çıkartılan Aquamarine Deniz ve Denizin Gücünü temsil etmektedir. Asaletin ve saflığın da temsilcisi olarak adlandırılır. Arınmış insanların tercihidir. Arınmak isteyenlerin de vazgeçilmez çakra açıcısı olarak bilinmektedir.

Akuamarin Taşı İle Yapılan Takılar kullanmak, sizin hayatınıza pozitif etkiler yaratacaktır. Vermiş olduğu yüksek cesaret ve özgüven ile. Yaptıklarınıza ve yapacaklarınıza siz bile inanamayacaksınız. Yüzeysel yapısı itibari ile Selenit Taşına benzeyen Akuamarin taşının kilogram fiyatı ortalama 15.000 – 20.000₺ civarındadır. Bu yüzden orta pahalılıktaki taşlar sınıfında yer almaktadır. Fiyatı ve yapısı gereği çok fazla çakmasını bulamazsınız. İşlenmiş olanları da gerçekten güzel paralara satılmaktadır. Daha önce bir müşterim için yurt dışından getirdiğim taş çok beğenilmiş ve ilgi görmüştü. Siz de Akuamarin satın almak isterseniz, bu firmayı size güvenle tavsiye edebilirim.

Bu taşı bulundukları iş ve konum gereği en çok denizciler tercih etmektedir. Bir İskandinav geleneği olarak da Denizin Ruhundan onları Aquamarine korumaktadır. Üzerinde Aquamarine bulundurmayan denizcileri gerçekten kötü şeyler beklemektedir. Tabi bu onların inancı. Bir taştan medet ummak ne kadar doğru. Orası da tartışılacak başka bir konu. Şifa ve etki konusunda faydaları olmayacağını asla savunmuyor. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde insan vücuduna illaki faydası bulunmaktadır. Ama ruhsal olaylar kısmına ben, şahsen inanmıyorum.

Aquamarine Destina
Aquamarine Destina

Akuamarin Taşı İle İlgili Hikayeler çok fazla. Saymakla bitmez. Yazmakla hiç bitmez. Bu hikayeyi de sizlere kısaca özetleyerek yazıma son vermek istiyorum.

Yunan Sahil kasabasında yaşayan Destina isminde güzel ve mavi gözlü bir köylü kızı varmış. Bu kızın ailesi geçimlerini denizden sağlıyormuş. Destine 18 yaşına geldiğinde çok güzel bir kız olmuş. Artık herkesin dikkatini üzerine toplamaya başlamış. Yine ailesi gibi geçimini balıkçılık ile geçiren Alina isimli genç ile bir birlerini sevmişler ve gizli gizli görüşmeye başlamışlar. Günler günleri, haftalar haftaları kovalamış. Bir gün Alina ve Destine kayalıklarda birlikte vakit geçirirken, Alina’nın ayağı kayıp, kayalıklardan aşağıya düşmüş. Düştüğü yer çok engin ve yüksek olduğu için olay yerinde hayatını kaybetmiş. Orada olaya üzülen Destanı’nın göz yaşları denize düştükçe Akuamarin taşına dönüşmüş. Orada ağlamaktan kendi canını da hiçe sayan Destina da orada sevgilisi ile hayata gözlerini kapamış. Ama tüm göz yaşları insanlık için paha biçilemez bir değerli taş olarak hatıra kalmış….

Bu da Akuamarin taşının farklı ve güzel bir hikayesi. Umarım sizler de yazımdan keyif almışsınızdır. Bu konuda paylaşmak istediğiniz bir şey olursa. Ya da merak ettiğiniz sorular. Lütfen yorumlar üzerinden bizimle irtibata geçin. Yorumlar üzerinden karşılıklı fikir alışverişi yaparak, bizimde sizlerden birşeyler öğrenebileceğimizi lütfen unutmayın.

Sevdiklerinizle Paylaşın

“Akuamarin Taşı Faydalarına Göz Atalım” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Sıkça Sorulan Sorular

Akuamarin Taşı böbrek hastalıkları başta olmak üzere, bir çok organ yetmezliği konusunda vücuttaki yenilemeyi hızlandırıcı etkidedir. Metabolizma çalışması konusunda kan dolaşımını hızlandıran bu taş, gücünü Su'dan almaktadır. İngilizce ismi Aquamarine olarak telaffuz edilmektedir.

Akuamarin denizin gücünü bünyesinde bulundurduğu için içerisinde tuz değeri yüksektir. Bu sebeple solunum hastaları için gerçekten şifa verici bir taştır.

Dünya'da sadece 2 bölgeden çıkartılan bu Akuamarin gerçekten değerli bir taştır. Büyük kütleler halinde çıkartılan Aquamarine Deniz ve Denizin Gücünü temsil etmektedir. Asaletin ve saflığın da temsilcisi olarak adlandırılır.

Saf ve temiz yapısı ile Aquamarine taşı ikizler burcunu temsil etmektedir.