Ametist Taşı Özellikleri ve Faydaları 2022

Ametist Taşı Özellikleri bakımından en faydalı taşlar sırasında 1. sırada yer almaktadır. Ametist Taşı Faydaları iki cins için de farklılıklar göstermektedir. Ametist taşı ismini Antik Yunan tanrıçalarından güzeller güzeli Ametist’ten almıştır. Rivayet odur ki, Yaşadığı dağ mor kayalarla doludur. Ve bu kayalar Ametist’e büyük bir dinginlik ve ruhsal huzur vermektedir. Ama bu taşları insanlar değerli gördüğü için parça parça götürmeye ve satmaya başladıklarında Ametist gerçekten kızar. Kendisine ait olan bu taşları dünyanın dört bir yanına dağıtır. Bilindiği üzere Ametist taşının belirli bir kaynağı ya da bölgesi yoktur.

Ametist Taşı Faydaları

Ametist Taşı Faydaları arasında biraz önce yukarıda bahsettiğim gibi, en önemlisi insan bedenine verdiği dinginlik ve ruhsal rahatlama başta gelmektedir.

 • Ametist taşını takan bir kişi bulunduğunuz ortamda ise, ortamın negatif enerjisini değiştirecektir.
 • Vücudumuzdaki fazla enerjiyi attığı için beynimizin çalışma fonksiyonlarını daha da netleştirecektir.
 • Yaptığınız işlerde odaklanmanızı kolaylaştıracaktır.
 • İçerisinde bulunan zengin mineraller sayesinde kanı temizleme özelliği de vardır.
 • Verdiği pozitif enerji ile gününüzün güzel geçmesine büyük etki sağlar.
 • Antik Yunan döneminde sarhoşluğu engellemesi en çok tercih edilen özelliğidir.
 • Alkolün vücuda zarar vermesini engeller
 • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen en vasat özellikleri arasındadır.
 • Solunum yolu hastalıkları için ve ciğerleriniz için büyük önem taşır.
 • Bazı kişiler bağımlılık tedavisinde bu taştan yararlanmaktadır.

Ametist Taşı Zararları

Her doğal taşın faydaları olduğu kadar istesek de istemesek de bazı zararları ve bazı yan etkileri vardır. Ametist’in bilinen zararları aslında çok fazla değildir. Genel itibari ile neredeyse tüm özellikleri pozitif yöndedir. Fakat istemesek de bazı zararları bulunmaktadır. Araştırmalarım sonucu bulabildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim.

 • Bazı insanlar eklem ağrılarına sebep olduğunu öner sürerler.
 • Yüksek enerjisi sayesinde zihne yorgunluk verdiği söylenir.
 • Meditasyon yapan kişilerin ametist taşını çok kullanması tavsiye edilmez..
 • Kararların netleşmesini zorlayan bir etkisi vardır.

Bunlar benim bulabildiklerim ve bildiklerim.

Ametist Taşı Cilde Faydaları

Ametist taşı cilde kazandırdığı D Vitamini sayesinde en çok tercih edilen güzellik taşları arasındadır. İsmini aldığı Yunan Tanrıçası Ametist’in de güzelliğinin sırrı da bu taştadır. Verdiği yüksek enerji ile hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Sürekli yenilenen hücreler de genç ve güzel kalmanın formülüdür demek yanlış olmayacaktır. Genellikle güzel rengi ile insanlar ametist taşı ile kolye yapımını tercih ederler.

Ametist taşı yapısı gereği sert bir taştır. Bu yüzden de kullanımına özen göstermek gerekiyor. Sert yapıdaki taşların kırılması çok zor olduğu gibi tam tersine de hiç beklemediğiniz bir anda kırılabilirler. Ayrıca sert yapısı ile temizlemek için bu taşı yıkamanızda bir sakınca yoktur. Ama üzerinde aşırı fazla enerji birikimi varsa, toprağa gömerek 24 saat toprak altında bekletmeniz tavsiye edilmektedir.

Daha önce yine mükemmel özelliklere sahip Akik Taşı Faydaları hakkında yazdığım yazıma göz atmak isterseniz linkini buraya bırakıyorum. Ayrıca bu taşın faydalarından yararlanmanız adına size mükemmel bir kaç tane Ametist Taşı ile yapılmış ürün linki bırakıyorum.

Sevdiklerinizle Paylaşın

“Ametist Taşı Özellikleri ve Faydaları 2022” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Ametist Taşının cilt yüzeyini parlaklaştırma gibi bir özelliği vardır. Ayrıca yaralanmalardan sonraki iyileşmeleri de hızlandırdığı savunulur.

Ametist Taşı cinsel gücü artırdığı için bir çok kişi tarafından bu özellik zarar olarak kabul edilmektedir :)

, { "@type": "Question", "name": "Ametist Taşının Cilt İçin Yararları Nelerdir? ", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Ametist Taşının cilt yüzeyini parlaklaştırma gibi bir özelliği vardır. Ayrıca yaralanmalardan sonraki iyileşmeleri de hızlandırdığı savunulur. " } } , { "@type": "Question", "name": "Ametist Taşı Zararları Nelerdir? ", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Ametist Taşı cinsel gücü artırdığı için bir çok kişi tarafından bu özellik zarar olarak kabul edilmektedir :) " } } ] }