Florit Taşı Faydaları Nelerdir?

Florit taşı bir kalsiyum florür grubuna ait mineral taş çeşididir. Florit taşı genelde mor ve yeşil renkte bulunmaktadır. Bu taşın cam gibi saydam ve ayna gibi de parlak bir yapısı vardır.

Florit Taşının Renk Çeşitleri Nelerdir?

Florit taşının ana renkleri

  • Mor
  • Yeşil
  • Sarı
  • Kırmızı
  • Mavi
  • Saydam
    olarak bilinmektedir. Fakat bu renklerinde bir çok çeşidi ve varyasyonu bulunmaktadır. Bu renkli taş bir çok bilim insanı tarafından Dünyanın En Renkli taşı olarak da adlandırılmaktadır. Bu yüzden de mineral avcıları tarafından en çok aranan ve bulunmak istenen taş diyebiliriz.

Florit Taşının Genel Özellikleri

Florit taşı üzerinde Bilim Adamlarının yaptığı araştırmalar çok fazladır. Bu taşın renkli yapısı, gören insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Yapılan araştırmalara göre rastlanan ve gözle görülen en yaylın özelliklerini sizler için sıralamaya çalışacağım.

Zihinsel açıklık ve ileri görüşlülük konusunda gerçekten destekleyici bir taştır. Ayrıca sertlik bakımından diğer mineral taşlara göre daha yumuşak olan Florit, kolayca çizilebilir ve kırılmaya da gayet müsaittir. Rengi ve yapısı itibari ile mor ışık altına tutulduğu zaman Floresan Lamba gibi renk alıp aydınlatma etkisine sahiptir. Göz hastalıklarının tedavi yöntemlerinde destekleyicidir. Damar sertliği hastalığı için gerçekten etkili bir güce sahiptir. Yine daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi. Bu taşlar asla insanın kaderini etkileyecek bir güce sahip değildir. Lütfen bunu hiç bir zaman unutmayın. Sadece içerisinde yer alan mineral ve doğal taşlardaki iyotlar sayesinde insan bünyesine katkı sağlamaktadır.

Florit Taşı ve Kanser Tedavisi : Bilinen bir çok özelliğinin yanı sıra bir de bir kaç eski kaynaktan edindiğim bilgiye göre, Kanser tedavisinin bir kaç çeşidinde destekleyici mineral olarak kullanılmaktadır.

Florit taşının bir güzel özelliği de karışık düşünceler içerisinde daralmış ve sıkışmış insanların çakralarını açarak berraklık sağlamaktadır. Kronik baş ağrısı rahatsızlığı çekenler için ağrı hafifletme özelliği vardır. Hayata pozitif bakmanıza gerçekten büyük katkı sağlamaktadır. İnsanlar üzerindeki baskınlığınızı artırmaya da gerçekten yardımcı olmaktadır.

Bunlar benim araştırmalarım sonucu göze çarpan önemli ve güzel faydalarıdır. Bu özellikler ve destekleri saymakla bitmeyecek kadar fazladır.

Florit Taşının Anlamı ve Oluşumu

Florit Taşının anlamı genel itibari ile renkli hayatlar renkli ve neşeli insanlar ile tarif edilmektedir. Bir çok güzel ve destekleyici özelliği ile öne çıkan bu taş, Antik Roma döneminde bir çok mutfak eşyası ve ev dekor ürünlerinde kullanılmıştır. Takı yapımında çok tercih edilmeyen Florit genelde ev dekorasyonu ve mutfak eşyalarının süslemesinde tercih edilmektedir. Geniş bir çakra uyuşmamasına sahip olduğu bilinmektedir.

Bu taş geniş madenlerde yataklar şeklinde oluşmaktadır. Florit Taşının Yumuşaklığı işlenmesine çok az olanak sağlamaktadır. Düşük sertliği sebebi ile özel aletlerle işlenmektedir. Sert bir yere düştüğü zaman ya da biraz sert bir darbe aldığında hiç tereddüt etmeden kırılmaktadır. Ayrıca saf halinde %51 oranında kalsiyum ve %49 oranında flüorür bulunmaktadır.

Özellikle boyun bölgesindeki rahatsızlıklar üzerinde Florit Taşının olumlu etkileri bulunmaktadır. Boyun tutulması olduğu zaman odaklama olanağı tanımaktadır. Kişinin yetersiz beslenme hissi yaşamasını engellemektedir. Obezite tedavisinde de bu yüzden sıklıkla tercih edilmektedir.

Benzer özelliklere sahip Akuamarin taşı ile ilgili yazdığım makaleye göz atmanızda fayda olacağını düşünüyorum. Genelde Florit ve Akuamarin birlikte kullanılabilecek pozitif taşlardır. Son olarak da Florit taşının sahte olduğunu nasıl anlarız sorusunun cevabını da verip konuyu bitirmek istiyorum. Florit taşının üzerine mor ışık tuttuğunuz zaman floresan gibi ışık saçacak şekilde parlaklık alması gerekmektedir. Ayrıca içerisi tamamen saydam ve pırıl pırıl görünmektedir.

Sevdiklerinizle Paylaşın

“Florit Taşı Faydaları Nelerdir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Sıkça Sorulan Sorular

Florit Taşı bir çok değerli ve şifalı taş gibi insan vücudu için faydalar sağlamaktadır. Ama kaza ve kader gibi beklentileri bir taştan beklemek çok büyük hata olacaktır.

Florit Taşı sert ve parlak bir yüzeye sahi olduğu için temizlik için micro fiber bez ve buzlu su tercih edilmelidir.

Florit Taşı rengi ve görsel güzelliğinden ötürü en çok takı olarak tercih edilmektedir.

Florit Taşı için en güzel arındırma yöntemi soğuk ve buzlu sudur.